Krzysztof Rudowski – jako trębacz jazzowy debiutował w big-bandzie Edwarda Wyczółkowskiego, a następnie założył wraz z Andrzejem Waśniewskim awangardową formację „Poszukiwacze zaginionej arki”. Grupa łączyła współczesne brzmienia jazzu z ideami swobodnej improwizacji w stylu Ornette Colemana.

Grał w kwartecie legendarnego warszawskiego perkusisty, weterana polskiego jazzu, Władysława Jagiełły, a następnie wraz z wrocławskimi muzykami powołał do życia zespół „Head Office”. W tym składzie, w konkursie 13. Festiwalu Jazz Juniors, otrzymał indywidualne wyróżnienie.

W czasie pobytu w Niemczech grał w big-bandzie Güntera Stockebranda skupiającym muzyków z Moguncji, Wiesbaden i Frankfurtu.

Do niedawna występował z zespołem „Freenaissance”, a następnie przez kilka lat prowadził „Démodé combo”– formację o płynnym składzie, gdzie w autorskiej wizji przeplatały się różne style muzyki improwizowanej.

Obecnie czas poświęca projektowi „Blue Notturno” – łączącemu muzykę poważną z jazzem – który realizuje wraz z pianistką Małgorzatą Siarkiewicz w duecie „Tea for Two”.

Aktualnie gra na elektronicznym instrumencie dętym EWI 5000 skonstruowanym przez japońską firmę AKAI.